ΈΧΑΣΕ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Ο Πανσερραϊκός μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 10’ έφτασε μία… ανάσα από το γκολ, αλλά το σουτ του Τσιμίκα έξω από την περιοχή, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ζιάκα. Η υπεροχή των «Λιονταριών» έφερε… καρπούς στο 37ο λεπτό, όταν ο Τσιμίκας έβγαλε… τετ-α-τετ τον Παπαστεργίου και αυτός με πλασέ έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός της αναμέτρησης… έπεσε αισθητά, όμως, οι γηπεδούχοι «κλείδωσαν» τη νίκη στο 62’ όταν ο Γαϊδαρτζής με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μπονέρη, διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Στο 88’ ο Ηρακλής Αμπελοκήπων έμεινε με παίκτη λιγότερο, μια και ο Γιώγος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη, κόκκινη κάρτα. Πανσερραϊκός: Παλιούρας, Δ. Τριανταφύλλου, Περπερίδης (46’ Γαλακτερός), Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Τσιμίκας, Κ. Τριανταφύλλου, Παπαστεργίου, Μπονέρης (78’ Ασλανίδης), Γαϊδαρτζής, Τάντιτς (84’ Μουτεσίδης). Ηρακλής Αμπελοκήπων: Ζιάκας, Βόσδου, Γιώγος, Κοτέντσης, Κουρδάκης, Γιαξής, Πολίτης (67’ Σασιασβίλι), Μαυρίδης (87’ Ιωαννίδης), Χιονίδης, Σαράφογλου, Καρατζάογλου (46’ Νικολίτσας).